O nás

 

 

Na začiatku bola moja láska k zvieratám...

Od detstva som bol nadšeným chovateľom exotických plazov a postupne som sa od rôznych druhov jašteríc a korytnačiek dopracoval až k chovu smrteľne jedovatých hadov. Mojím snom bolo skĺbiť toto nebezpečné hobby so živobytím. Spracovávať hadiu kožu na kabelky sa mi zdalo nehumánne, tak som sa rozhodol využiť ich inú, pre mňa oveľa zaujímavejšiu surovinu – hadí jed, ktorý som sám odoberal.

Postupne tak vznikol nápad vyrábať vlastné produkty s využitím jeho vzácnych liečivých účinkov, o ktorých som vedel ešte ako študent chemickej školy. Samoštúdiom, v skromných domácich podmienkach sa mi podarilo zostaviť výrobnú technológiu a vyvinúť tak receptúru prvého výrobku – masti s hadím jedom zo štrkáča brazílskeho. Aby sa Durissus, ktorý má meno po štrkáčovi, dostal k ľuďom, bolo treba prejsť náročným schvaľovacím procesom plným legislatívnych a byrokratických prekážok, čo sa nakoniec aj podarilo. Masť bola schválená Ministerstvom zdravotníctva SR a mohla si tak nájsť svojich prvých zákazníkov.

Odvtedy ubehlo 20 rokov a z môjho koníčka vznikla malá rodinná firma, ktorá ako jediná v strednej Európe vyrába prípravky z prírodného hadieho jedu. Chov hadov sa rozšíril o ďalšie štyri druhy a v našej jedinej profesionálnej hadej farme na Slovensku dnes nájdete takmer 100 plazov.

K prvej masti pribudli štyri ďalšie produkty, všetky obsahujúce hadí toxín, ktoré sa predávajú v lekárňach po celom Slovensku a v Českej republike. Výrobný proces je dnes na úplne profesionálnej úrovni, no stále sa snažíme posúvať ďalej a neustále inovujeme technológiu výroby.

Hadí jed je nesmierne vzácnou tekutinou, jeho cena niekoľkonásobne prevyšuje hodnotu zlata a pri odbere sa zakaždým riskuje život. Napriek tomu sa snažíme, aby naše výrobky boli cenovo dostupné každému. Našou reklamou nie sú drahé televízne spoty, ale spokojnosť a pozitívna odozva našich zákazníkov, ktorým tieto prípravky pomohli pri mnohých zdravotných problémoch.

 

                              Výroba

Teráriá

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti