Hadia farma

Štrkáč brazílsky

Štrkáč brazílsky

crotalus durissus

Jeden z najobávanejších amerických hadov, ktorého v Južnej Amerike prezývajú "cascaval". Žije v Strednej a Južnej Amerike od Mexika až po južnú Brazíliu a Argentínu. Má niekoľko poddruhov. Dorastá do dĺžky až 1,8 m.

V jeho jede sú podobne ako v jede ostatných štrkáčov rodu Crotalus predovšetkým hemorrhagíny, proteolytické enzýmy a koagulačne aktívne látky. Odhadnutá minimálna smrteľná dávka jedu pre človeka je 18 mg, maximálne množstvo jedu v jedových žľazách je 300 mg.
Z jedu tohto hada vyrábame prípravok Durissus.

 

Ploskohlavec vodný

Agkistrodon piscivorus conanti

Asi 1,5 m dlhý tmavý had, žijúci v južných štátoch USA, má hrubé telo. Je to typický druh mokradí, močiarov a vlhkých miest v blízkosti tečúcich a stojatých vôd, kde loví žaby a ryby, na ktoré striehne na brehu. Dobre pláva, vstupuje často do vody a v nej hľadá i úkryt pred nebezpečím. Jeho jed je veľmi prudký a otrava môže mať i veľmi vážny priebeh.

Jed z tohto hada využívame v prípravkoch Viprolan a Oparstop.

Vretenica gabunská

Vretenica gabunská

Bitis gabonica rhinoceros


Dosahuje dĺžky až 180 cm a je vôbec najväčšou vretenicou. Je veľmi pestro sfarbená, jej kresba pripomína obrazce orientálnych kobercov. Žije v dvoch poddruhoch v tropickej Afrike. V Gabune je v niektorých horských oblastiach najhojnejším hadom. Tento smrteľne jedovatý had je vraj aj obľúbenou hračkou gabunských detín. Keď sa cíti ohrozená, snaží sa protivníka zastrašiť hlasným syčaním a nafukovaním tela. Má zo všetkých jedovatých hadov najdlhšie jedové zuby, dosahujú dĺžku 3,5 - 5 cm. Takéto zuby môžu vniknúť značne hlboko do rany.

Z jedu tohto hada vyrábame prípravok Krotolan.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti